Wcześniej, po przekroczeniu wysokości 230 metrów do dachu, Varso Tower zostało najwyższym budynkiem w Polsce. Teraz po zamontowaniu iglicy wieżowiec pobił  kolejny rekord.

Dzięki swej architektonicznej wysokości 310 metrów Varso Tower zdominowało ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej, przewyższając dotychczasowe wieżowce we Frankfurcie nad Menem, Mediolanie czy Paryżu.

53-piętrowy wieżowiec zwieńczony iglicą powstał w pracowni Foster + Partners, która jest znana z przełomowych projektów wpisujących się w nurt zrównoważonego rozwoju.

- Po ukończeniu budowy w 2022 roku do odwiedzin w Varso Tower zachęci pełne zieleni lobby, na którego ścianach znajdzie się ręcznie wykonana mozaika. Stamtąd dwie przeszklone windy zabiorą pasażerów z prędkością 8 m/s na szczyt wieżowca, gdzie będzie można podziwiać panoramę miasta – zapowiadają przedstawiciele spółki HB Reavis. - Dwa tarasy widokowe – jedne z najwyższych w Europie – znajdą się na wysokości 205 i 230 metrów, czyli nawet dwukrotnie wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Na piętrach od 46. do 48. otwarta zostanie również restauracja z widokiem na Warszawę.

Większość budynku pokrywają już szyby - wysokie na cztery metry, które zapewnią dostęp naturalnego światła w jego wnętrzu. - Varso Tower ma liczne rozwiązania zapewniające oszczędność energii, jak również komfort i bezpieczeństwo przyszłych użytkowników, które zostały potwierdzone certyfikacją BREEAM i WELL na najwyższym poziomie – mówią przedstawiciele dewelopera.

Wieżowiec jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji Varso Place prowadzonej w centrum Warszawy, obok Dworca Centralnego, przez firmę HB Reavis. Oferuje biura, hotel, centrum innowacji, jest też pasaż handlowo-usługowy.