W pierwszym etapie deweloper we współpracy z miastem zorganizował konkurs na koncepcję zabudowy 28-hektarowego terenu przy ul. Łąkowej. Zwycięski projekt przygotowała pracownia architektoniczna Franta Group z Katowic. – Konkurs miał na celu opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla kolejnych etapów inwestycji Zielona Dolina. Zależało nam, aby projekt gwarantował powstanie nowej dzielnicy z przemyślanym układem drogowym i atrakcyjnymi mieszkaniami – mówi cytowany w komunikacie Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

W drugim etapie Zielonej Doliny powstaną 124 mieszkania o powierzchni od 35 do 106 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Na parterze jednego z czterech budynków przewidziano trzy lokale o funkcjach użytkowo-usługowych. Zaplanowano też komórki lokatorskie.

- Wszystkie mieszkania będą mieć ogrzewanie podłogowe. Część lokali zostanie przygotowana do montażu klimatyzacji, a w ich standardzie znajdzie się również pakiet inteligentnego domu – mówią przedstawiciele dewelopera.

Na osiedlu powstanie plac zabaw, strefa rekreacji, stacja naprawy rowerów. Generalnym wykonawcą drugiego etapu jest spółka Blockhaus.