[srodtytul]Remont za premię ze starek książeczki[/srodtytul]

Za kilka tygodni wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, która wprowadza możliwość odzyskania oszczędności przez właścicieli starych książeczek mieszkaniowych przy okazji remontu. Prawo do premii będzie przysługiwało od 1 kwietnia właścicielom książeczek mieszkaniowych mających tytuł własności do remontowanej nieruchomości lub spółdzielcze prawo do lokalu. Do premii będzie uprawniać tylko wymiana stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i gazowej.

[srodtytul]W Krakowie wznoszą park technologiczny[/srodtytul]

Firma PM Group zakończyła prace przy pierwszym etapie budowy Parku LifeScience w Krakowie. Jest to inwestycja realizowana na zlecenie Jagiellońskiego Centrum Innowacji. W ramach pierwszego etapu prac powstał budynek parku technologicznego o powierzchni blisko 6 tys. mkw. Kompleks biotechnologiczny przeznaczony będzie pod komercyjny wynajem laboratoriów oraz zaplecze badawcze. W kolejnych etapach inwestycji powstaną dwa obiekty: inkubator o powierzchni 9 tys. mkw. i drugi budynek parku technologicznego o powierzchni 10 tys. mkw. Zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest na 2010 rok.

[srodtytul]Nowe centa handlowe pod Opolem i w Sośnicy[/srodtytul]

W tym roku firma Helical Poland rozpocznie budowę dwóch projektów – Parku Handlowego Turawa (pod Opolem) i Parku Handlowego Europa Centralna (w Sośnicy). Park Handlowy Turawa powstanie na 15 hektarach w północno-wschodniej części Opola. Na 38 tys. mkw. zaplanowano ponad 70 punktów handlowych. Prace mają rozpocząć się w kwietniu, a otwarcie centrum latem 2010 r.

Park Handlowy Europa Centralna będzie miał 90 tys. mkw. Przygotowania w miejscu budowy już trwają, a przewidywany termin ukończenia prac to 2010 r.