Reklama

Deweloperzy zalewają rynek nowymi osiedlami

W tym roku powinien paść rekord sprzedaży nowych mieszkań. Od siedmiu lat nie wydano tylu pozwoleń na budowę.
Deweloperzy zalewają rynek nowymi osiedlami

Foto: sxc.hu

Firmy budujące osiedla właśnie pobiły swój rekord: o ponad 20 proc. kwartalnie wzrosła liczba mieszkań, jakie wprowadziły do oferty. Są duże szanse, że bieżący rok zakończą oddaniem rekordowej liczby mieszkań.

– Po trzech kwartałach tego roku łączna liczba sprzedanych mieszkań wynosi ponad 37 tys. i wystarczy sprzedaż niespełna 6 tys. lokali w czwartym kwartale, by deweloperzy pobili dotychczasowy rekordowy wynik z 2014 roku – podkreśla Kazimierz Kirejczyk, prezes firmy Reas.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Dostęp do treści RP.PL za 19 zł miesięcznie!

Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Czytaj treści od Rzeczpospolitej — najbardziej opiniotwórczego źródła.

Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama