Polska Rada Centrów Handlowych powołała Marcina Klammera na stanowisko dyrektora zarządzającego. Klammer jest następcą odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Poznańskiego,

Pełnił funkcje menedżerskie w wielu firmach w sektorze nieruchomościowym, konsultingowym i inżynieryjnym, m.in. HB Reavis, BNP Paribas Real Estate i Arcadis/EC Harris.

– Z przyjemnością dołączam do PRCH, organizacji, którą znam od początku jej istnienia i którą cenię za rzetelne reprezentowanie branży obiektów handlowych w Polsce. PRCH przez cały czas działalności, a zwłaszcza przez ostatnie lata, aktywnie wspiera ten ważny sektor rynku w jego wyzwaniach na wielu płaszczyznach. Handel wyraźnie odzyskał dynamikę po okresie pandemii, która, jak w wielu innych obszarach życia, nie pozostała bez wpływu na działalność naszych firm członkowskich. W najbliższych miesiącach i latach sektor obiektów handlowych wciąż czeka wiele wyzwań i cieszę się, że w barwach PRCH będę mógł stawić im czoła reprezentując branżę i dbając by głos Rady był słyszany i brany pod uwagę – powiedział Marcin Klammer.

– Branża centrów handlowych przechodzi okres dynamicznych zmian, które wymagają jasnej wizji i skutecznego działania. Jako zarząd PRCH jesteśmy przekonani, że bogate doświadczenia Marcina Klammera w realizacji wielu bardzo różnorodnych projektów oraz doskonała znajomość branży wzmocnią działania PRCH – skomentował Jan Dębski, prezes PRCH.

Według szacunków organizacji w 2023 r. wskaźnik odwiedzin galerii mierzona liczbą klientów na 1 mkw. powierzchni najmu wzrosła rok do roku o 4,6 proc., a obroty najemców zwiększyły się o 9,2 proc.