Resi Capital, spółka należąca do firmy Cavatina Group, w 2023 r. sprzedała ponad 850 mieszkań. Na wynik złożyły się w dużym stopniu flagowe projekty: mieszkaniowa część kompleksu Global Office Park w Katowicach, gdzie nabywców znalazło ponad 400 lokali (60 proc. wszystkich), i Quorum we Wrocławiu, gdzie sprzedano 180 mieszkań (55 proc.).

- Dużym zainteresowaniem cieszą się także dwie pozostałe inwestycje: I etap Tuwima Apartments w Łodzi oraz Ocean Apartments w Krakowie – zaznaczyła Mirosława Płużek, prezeska Resi Capital.

W tym roku Resi Capital planuje rozpocząć budowę 1,5 tys. lokali i celuje w sprzedaż na takim poziomie. W przygotowaniu są nowe projekty w Katowicach. Deweloper ma się pojawić także w innych miastach.

Do Cavatiny Group należy Cavatina Holding – notowany na GPW deweloper biurowy, który w styczniu br. zapowiedział mocne wejście w mieszkaniówkę. Giełdowa spółka już w 2023 r. kupiła od Resi Capital projekty WiMa Apartments w Łodzi i Belg Apartamenty w Katowicach. Jak wynika z komunikatu Resi Capital - ta firma odpowiada za sprzedaż lokali w tych inwestycjach – do tej pory nabywców znalazło 100 mieszkań.