Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 21:07 Publikacja: 28.09.2023 21:07
Tani kredyt podbił ceny mieszkań – i na rynku pierwotny, i wtórnym
Foto: Jakub Ostałowski
Pierwsze półrocze br. na rynku mieszkań – i nowych, i używanych – przyniosło wyraźne ożywienie. – Na zwiększony popyt na mieszkania duży wpływ miała zapowiedź uruchomienia od 1 lipca rządowego programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” – mówi Dariusz Książak, prezes firmy doradczej Emmerson Evaluation, która publikuje raport o sytuacji na rynku nieruchomości. – Ruch na rynku po ogłoszeniu programu wywołali nie tylko jego beneficjenci, ale też klienci obawiający się wzrostów cen i wyprzedania tańszych nieruchomości – wyjaśnia.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
„Bezpieczny kredyt 2 proc.” wymiótł z oferty tańsze lokale. Podaż mieszkań się kurczy. Deweloperzy odmrożą inwes...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Mieszkania w podmiejskich gminach bywają nawet o połowę tańsze niż w stolicach regionów – wynika z analiz portal...
Obniżki stóp procentowych oznaczają, że zwiększy się grupa klientów, których będzie stać na kredyt mieszkaniowy....
Średnie ofertowe ceny lokali w ciągu miesiąca wzrosły o niemal 2 proc., a od początku roku – o 9 proc. – wynika...
Deweloperzy sprzedają więcej mieszkań, bo do gry wrócili klienci kredytowi – wskazuje Otodom Analytics.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas