W pierwszej części osiedla Vitalia deweloper zaplanował 139 mieszkań o powierzchniach od 36 do 123 mkw. Zakończenie budowy jest planowane na drugi kwartał 2017 roku. - Dotychczas wybudowaliśmy we Wrocławiu dwa etapy osiedla Impressio. Ta inwestycja powstała w dzielnicy Krzyki - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. - Teraz do sprzedaży włączamy Vitalię, która powstanie w zielonej części miasta. Na nowym osiedlu brukowane uliczki ustąpią miejsca skwerowi, ścieżkom spacerowym i placom aktywnego wypoczynku - zachęca.

Deweloper zaplanował też plac zabaw, plac z fontannami, boisko, siłownię oraz stację rowerową. - Lokalizacja osiedla zapewni dostęp do stale rozwijanej infrastruktury komunikacyjnej, edukacyjnej i rozrywkowej - podkreślają przedstawiciele dewelopera. - Tylko kilka minut będzie dzielić mieszkańców od przedszkola, szkoły, lokalnych sklepów, przystanków komunikacji miejskiej, kościoła czy apteki. Dojazd do centrum Wrocławia znacznie się skróci dzięki planowanej budowie mostu przez Ślężę na przedłużeniu ul. Racławickiej - dodają.

Docelowo osiedle Vitalia będzie liczyć ok. 300 mieszkań. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Karmar, a projekt architektoniczny został przygotowany przez pracownię ABART.

o deweloperze

Ronson Development buduje mieszkania w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Firma działa od 2000 r. Od 2007 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie W ofercie spółki są i apartamenty, i lokale z segmentu popularnego. Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.