To kolejna inwestycja spółki Accolade w województwie lubelskim. Świdnicki park przemysłowy będzie się składał z dwóch budynków oferujących 54 tys. mkw. magazynów. Większość powierzchni jest już wynajęta trzem firmom z branży produkcyjnej i logistycznej.  Obiekty mają być gotowe w czwartym kwartale tego roku.  Park powstanie w odległości 1 km od granicy z Lublinem, w specjalnej strefie ekonomicznej.

W Lublinie Accolade ma już park magazynowy. Inwestor działa w tym w regionie od 2015 roku. Dzięki nowemu parkowi przemysłowemu wartość inwestycji firmy w województwie lubelskim wzrośnie do 115 mln euro, obejmując 130 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

- W Lublinie jesteśmy obecni od ośmiu lat, czyli od momentu pojawienia się Accolade w Polsce. Park magazynowy, który wówczas otworzyliśmy, pozostaje w pełni wynajęty, a potencjał regionu i rozwój infrastruktury w tej części kraju skłoniły nas do kolejnej inwestycji – mówi cytowany w komunikacie Jarosław Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce. - Jesteśmy przekonani, że świdnicki park będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla biznesu, ale też przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego tego regionu o ogromnym potencjale i dostępie do wykwalifikowanej kadry.

Nowy park Accolade będzie certyfikowany w systemie BREEM na poziomie „Excellent". Dach  nieruchomości będzie przystosowany do instalacji paneli fotowoltaicznych.