Budowa ma się rozpocząć latem tego roku. Przy ul. Obrzeżnej deweloperzy planują budowę 565 lokali na wynajem o powierzchni od 17 do 34 mkw. Jak mówią inwestorzy, to oferta przygotowana z myślą o „młodych profesjonalistach i studentach". Na parterze znajdzie się 140 mkw. powierzchni usługowej (np. na kawiarnię).

Będą też powierzchnie co-livingowe: kuchnia, pralnia, pokój gier, siłownia i sauna, sala coworkingową dla osób pracujących zdalnie. Powstaną także trzy tarasy z miejscami do relaksu i widokiem na miasto. W garażu podziemnym będzie 112 miejsc postojowych. Na zewnątrz przewidziano 38 stanowisk do parkowania. – Inwestycja na warszawskim Służewcu będzie prowadzona zgodnie z ekologiczną certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good – zapowiadają BPI Real Estate Poland i Acteeum Group.

- Polski sektor nieruchomości mieszkaniowych przechodzi transformację. W związku z rosnącym popytem na rynku najmu rozszerzyliśmy naszą ofertę o budynek PRS dla inwestora instytucjonalnego – mówi cytowany w komunikacie Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. – Nasza strategia biznesowa zakłada budowę mieszkań w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach topowych miast, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcją 15-minutowego miasta. Dlatego nasz najnowszy budynek w Warszawie powstaje w sąsiedztwie biurowców, centrów handlowych, kin, restauracji, kawiarni, siłowni czy uczelni. Inwestycję zrealizujemy w partnerstwie joint venture z Acteeum Group.

W procesie sprzedaży budynku PRS na rzecz inwestora instytucjonalnego deweloperów będzie wspierać Jones Lang LaSalle (JLL). -Inwestycję Obrzeżna zamierzamy zaprezentować inwestorom na targach MIPIM - zapowiada Arne Bongenaar, partner zarządzający Acteeum Group.

– Na terenie inwestycji zwiększyliśmy powierzchnię biologicznie czynną. Nie zabraknie miejsc do ładowania aut elektrycznych i parkingów dla rowerów – zapowiada Andrzej Świder, dyrektor projektu w BPI Real Estate Poland.