Budynek jest częścią oddanej już do użytku inwestycji Wola Nowa. Powierzchnia usługowa obiektu to niemal 3 tys. mkw. (116 lokali i prawie 400 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze). - Budynek stanowi zalążek nowej platformy PRS, czyli najmu instytucjonalnego – zapowiada agencja doradcza Immo Lab, która odpowiadała za organizację i przeprowadzenie procesu sprzedaży nieruchomości. (Firma prowadzi projekty PRS nie tylko w Warszawie, ale i największych rynkach regionalnych).

- Nieruchomość od początku budziła zainteresowanie kilku podmiotów. Potencjalni inwestorzy docenili lokalizację obiektu na warszawskiej Woli, która jest jednym z najlepszych stołecznych miejsc dla inwestycji PRS – komentuje cytowany w komunikacie Jakub Szymanowski z Immo Lab. – Budowa obiektu była bardzo zaawansowana, dzięki czemu każdy fundusz mógłby bardzo szybko rozpocząć w nim działalność operacyjną. Mimo że nadchodząca zima będzie dla całego rynku ważnym sprawdzianem, transakcja pokazuje, że nie powinniśmy podążać za falą pesymistycznych nastrojów – podkreśla.

- Sprzedaż budynku usługowego z portfela firmy Dantex dowodzi, że mimo aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej rynek PRS w Polsce jest nadal na radarze inwestorów, a transakcje inwestycyjne są nadal możliwe – dodaje Piotr Litwin, partner w Immo Lab. - Sytuacja na rynku nieruchomości powinna sprzyjać kolejnym transakcjom – przewiduje.

Działający od 2007 roku Dantex zrealizował ponad 20 inwestycji w stolicy. W budowie i przygotowaniu jest osiem kolejnych.