Bluszczańska III to osiedle składające się z trzech dwupiętrowych budynków. Deweloper zaplanował w nich 105 mieszkań o powierzchni od 38 do 140 mkw., z prywatnymi ogródkami na parterze i zielonymi tarasami. Na ostatniej kondygnacji budynków znajdzie się 10 penthouse'ów o powierzchni od 112 do 140 mkw. Lokale będą wysokie na 2,87 m. Dziewięć apartamentów będzie mieć schody na dodatkowy taras na dachu.

W mieszkaniach zaplanowano m.in. ogrzewanie podłogowe, wentylację z odzyskiem ciepła (rekuperacja), klimatyzację, zewnętrzne żaluzje. Wszystkie instalacje będą sterowane poprzez system smart home. Właściciele mieszkań będą mogli rozbudować go o dodatkowe funkcje, jak alarm, czujniki dymu lub zalania.

Na osiedlu znajdzie się też klub fitness ze strefą wellness z fińską sauną. W podziemnym garażu przewidziano 104 miejsca parkingowe z systemem kontroli dostępu (kamery odczytujące tablice rejestracyjne aut przed wjazdem i wyjazdem). Można też będzie zamontować ładowarki do samochodów elektrycznych. Deweloper planuje też montaż paneli fotowoltaicznych.

Mat.prasowe

Prace przygotowawcze już się rozpoczęły.

Firma SGI na Dolnym Mokotowie wybudowała już osiedla: Ustronie Mokotów, Nova Bluszczańska, Tarasy Bartycka. Warszawski deweloper buduje apartamenty i klasy premium. Do tej pory wybudował 49 osiedli z 6 tys. mieszkań. Ma też na koncie niemal 85 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowej. Firma działała też w Szczecinie, Poznaniu, Gorzowie, Międzyzdrojach i Łodzi. Dziś koncentruje się na stolicy.