Vilda Moderne powstanie przy ul. Spychalskiego, na styku Górnej i Dolnej Wildy w Poznaniu. - Nowy budynek uzupełni pierzeję u szczytu schodów Czarneckiego będących jednym z symboli Wildy – mówią przedstawiciele Bouygues Immobilier Polska.

Deweloper zaplanował 129 mieszkań o powierzchni od 25 do 93 mkw. Do lokali na parterze będą przypisane ogródki. Na zielonym dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Deweloper zapowiada, że mieszkania będą gotowe w czwartym kwartale 2024 roku. – Wilda to dzielnica z wielkim potencjałem, a nasz budynek wkomponuje się w charakterystyczny styl tej okolicy pełnej urokliwych kamienic – mówi cytowany w komunikacie Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Podkreśla, że atutem inwestycji jest także bardzo dobry dostęp do miejskiej infrastruktury.

Generalny wykonawca inwestycji Democo Poland działa na polskim rynku od 1994 roku. Spółka należy do belgijskiej grupy kapitałowej Democo Group. (Buduje hotele, biurowce, budynki przemysłowe i użyteczności publicznej oraz osiedla). Firma Democo Poland w stolicy Wielkopolski budowała już obiekty wśród zabytkowej zabudowy (inwestycja Św. Wojciech 27, kamienica Rynek Wildecki 3). - Cieszę się, że możemy rozpocząć francusko-belgijską współpracę z Bouygues Immobilier Polska – mówi Artur Pluta, dyrektor zarządzający Democo Poland.