Transakcję zamknięto 29 czerwca. 80-metrowy Red Tower jest jednym z najwyższych biurowców w Łodzi, a z jego okien roztacza się panorama na całe miasto. To kolejna, po andel's Hotel Łódź i biurowcu Ogrodowa 8 Office, inwestycja Warimpeksu w Łodzi.

- Cieszymy się z poszerzenia naszego portfolio nieruchomości biurowych o tak rozpoznawalny obiekt w niepowtarzalnej lokalizacji w Łodzi – mówi cytowany w komunikacie Jerzy Krogulec, prezes spółki Warimpex Polska. - Od wielu lat obserwujemy jak Łódź się rozwija i przyciąga coraz więcej polskich i zagranicznych firm. Dobre otoczenie biznesowe, wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza i tytuł „miasta przyjaznego ludziom", sprawiają, że widzimy duży potencjał w lokalnym rynku biurowym. Będziemy poszukiwać nowych najemców Red Tower, ale planujemy też poszerzenie istniejącej już w tej lokalizacji oferty przestrzeni coworkingowej – zapowiada.

Biurowiec jest częściowo wynajęty. Umowy najmu będą obowiązywały także po zmianie właściciela. Na łącznej powierzchni ponad 12 tys. mkw. obiekt oferuje biura z możliwością elastycznego układu pomieszczeń. - Do dyspozycji najemców są biura w systemie gabinetowym oraz open space. Typowe piętro w Red Tower ma 650 mkw. powierzchni, a duże przeszklenia i płytkie trakty zapewniają dobre doświetlenie wszystkich stanowisk pracy – opisują przedstawiciele Warimpeksu. - Strefa coworkingowa wieżowca zaoferuje kolejne elastyczne przestrzenie, dostosowane do potrzeb małych i średnich firm, a także sale konferencyjne i strefa relaksu.

Budynek z 1978 roku przeszedł gruntowną modernizację w latach 2006-2008. Wymieniono m.in. elewację (na ceglaną). W biurowcu znalazły się udogodnienia dla rowerzystów.