Eastnine AB działa na rynku nieruchomości biurowych i logistycznych. Przejęcie poznańskiego biurowca od firmy Skanska to pierwsza transakcja pomiędzy firmami w Europie Środkowo-Wschodniej.

Budynek Nowy Rynek D jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu w centrum Poznania. Docelowo ma się składać z pięciu biurowców. Zaoferuje ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Ukończony w czerwcu 2021 roku, Nowy Rynek D to 39 tys. mkw. takiej powierzchni. Obiekt jest wynajęty w 96 proc. Głównym najemcą jest platforma e-commerce Allegro. Są tu także Rockwool (producent wełny mineralnej) i Arvato (międzynarodowy dostawca usług biznesowych, będący częścią koncernu Bertelsmann).

Budynek uzyskał już certyfikaty WELL Health-Safety Rating i "Obiekt bez barier". Inwestycja ubiega się także o uzyskanie certyfikatów LEED Core & Shell oraz WELL Core & Shell.

– Bardzo się cieszymy z zakupu budynku zlokalizowanego w jednym z największych miast w Polsce. Wchodzimy na nowy rynek z wielkimi możliwościami – mówi cytowany w komunikacie Kestutis Sasnauskas, CEO Eastnine AB.