Oznacza to, że jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów i osób nieposługujących się językiem polskim.

Budynek D Nowego Rynku w Poznaniu – inwestycji spółki Skanska – oferuje ok. 39 tys. mkw. powierzchni biurowej. Został oddany do użytku w czerwcu 2021 roku. To pierwsza inwestycja w regionie, która powstała zgodnie z certyfikacją WELL Core & Shell. Budynek uzyskał także WELL Health-Safety Rating, co oznacza bezpieczne i zdrowe biura. Biurowiec spełnia także wymagania certyfikacji „Obiekt bez barier".

– Powierzchnie Nowego Rynku zostały wybudowane w taki sposób, aby umożliwić swobodny dostęp do każdego miejsca budynku osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności – mówi cytowany w komunikacie Roland Jarosz, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska. - Wyeliminowaliśmy bariery architektoniczne, jak na przykład progi, stworzyliśmy odpowiednio szerokie przejścia i windy, które mają funkcję głosową oraz odpowiedniej wielkości panele oznaczone w alfabecie Braille'a. Pomieszczenia biurowe i toalety oraz pomieszczenie z prysznicami są dostosowane do komfortowego manewrowania wózkiem – opowiada.

– Z ogromną satysfakcją dołączamy kolejny obiekt do listy miejsc na mapie Polski, które spełniają wymagania projektowania uniwersalnego i są dowodem wrażliwości na niepełnosprawność oraz troski o wszystkich użytkowników – dodaje Ewa Pawłowska, prezes fundacji Integracja.