Elastyczne biura w Okraglaku będą dostępne od września. W transakcji właścicielowi nieruchomości doradzała firma Savills.

Regus to międzynarodowy operator elastycznych powierzchni do pracy. Marka należy do sieci IWG, podobnie jak marki Spaces, HQ, Signature by Regus i No18. Elastyczne powierzchnie do pracy (w pełni wyposażone serwisowane biura, saloniki biznesowe, sale konferencyjne i szkoleniowe) Regus oferuje w 150 krajach.

- Poznań to niezwykle atrakcyjne miasto dla przedsiębiorców. To ważny ośrodek biznesowy, przemysłowy i turystyczny – mówi cytowany w komunikacie Paweł Ornatek z firmy Regus. – Widzimy tam bardzo duże zapotrzebowanie na biura dostępne na elastycznych warunkach najmu - podkreśla.

Piotr Skuza, dyrektor w dziale powierzchni biurowych (reprezentacja właściciela) w firmie Savills, przypomina, że Okrąglak powstał na przełomie lat 40. i 50. XX w. w miejscu Banku Cukrownictwa. - W 2012 r. przeszedł gruntowy remont. Główną funkcję budynku zmieniono z handlowej na biurową. Teraz najemcy Okrąglaka będą mogli dodatkowo korzystać z usług i infrastruktury firmy Regus. Budynek otworzy się na firmy zainteresowane mniejszymi modułami biurowymi na elastycznych warunkach najmu.

Okrąglak jest położony przy ul. Mielżyńskiego, w ścisłym centrum Poznania. Wraz z sąsiednim Kwadraciakiem jest pod opieką konserwatora zabytków. Właścicielem nieruchomości są firmy Benson Elliot i Sharow Capital.