React to trzecia inwestycja biurowa spółki Echo Investment w Łodzi. Za projekt budynku odpowiada biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak. – Budynek zaprojektowaliśmy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania technologiczne wspierają komfort użytkowników, a centralna lokalizacja, w myśl idei 15-minutowego miasta, pozwala zaspokoić codzienne potrzeby w najbliższej okolicy – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale projektów komercyjnych spółki Echo Investment. - Wyróżnikiem inwestycji jest wielofunkcyjne lobby. Postawiliśmy na otwartość tego miejsca. Chcemy, aby ta przestrzeń stała się sceną dla ciekawych wydarzeń i inspirujących spotkań.

React był pierwszą inwestycją dewelopera, która została przystosowana do nowych popandemicznych warunków. Wprowadzono m.in. regulację jakości powietrza w budynku (standard Echo Pure Office). - Urządzenia, w jakie został uzbrojony system wentylacji biurowca, wykorzystując naturalnie występujące w przyrodzie procesy, oczyszczają powietrze i powierzchnie z patogenów i zanieczyszczeń, w tym wirusa SARS-CoV-2 – mówią przedstawiciele spółki Echo Investment.

React, po wrocławskim biurowcu West 4 Business Hub, to drugi budynek firmy Echo Investment, który ubiega się o certyfikat Well Health and Safety. W łódzkiej inwestycji są stacje do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Z myślą o rowerzystach powstały szatnie z suszarniami i prysznicami. Do biurowca wejdą wkrótce biura coworkingowe marki Chilispaces. Na 3,5 tys. mkw. powstaje 520 miejsc do pracy, 16 sal konferencyjnych, strefa do relaksu, pomieszczenia do pracy dla zespołów i przestrzeń eventowa.