Wybudowany przez spółkę Skanska biurowiec Generation Park Y został sprzedany firmie Hansainvest Real Assets. Budynek dostał certyfikat WELL Gold.

WELL Building Standard to opracowany przez International WELL Building Institute system certyfikacji, który weryfikuje ponad 100 parametrów budynku. Bierze pod uwagę nie tylko design czy kwestie związane z użytkowaniem biurowca, ale też jego wpływ na ludzkie zachowanie i zdrowie.

W procesie certyfikacji badane są m.in. kwestie związane z dostępem do świeżego, czystego powietrza, dobrej jakości wody, odpowiedniego oświetlenia wnętrz czy akustyki. Ocenie podlegają również narzędzia, technologie czy rozwiązania, które oddziałują na komfort psychiczny i fizyczny pracowników.

Generation Park Y jest wyposażony m.in. w system wentylacji, który dostarcza 30 proc. więcej świeżego powietrza. Filtry zatrzymują pyłki kwiatów i zarodniki grzybów powodujące alergie. Dostępna w wieżowcu woda będzie testowana na obecność ponad 30 związków chemicznych.

Generation Park Y to 38-piętrowy budynek wieńczący największy kompleks biurowy spółki Skanska w Warszawie. Wieżowiec został wynajęty przez PZU.