To kolejna inwestycja, którą w ostatnim czasie rozpoczyna White Star Logistics - wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit. Niedawno inwestorzy ogłosili budowę parków magazynowych w Raszynie, Nowym Koniku i Toruniu.

Łódzki park logistyczno-produkcyjny powstanie przy zjeździe z autostrady A1 na ulicę Brzezińską, która jednocześnie prowadzi do centrum Łodzi. Inwestorzy zaplanowali dwa budynki. Pierwszy zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2023 roku. - Powierzchnia w naszym parku w Łodzi będzie dostosowana zarówno do potrzeb najemców produkcyjnych, jak i logistycznych. Obok dużych modułów chcemy zaoferować także powierzchnie dla lokalnych przedsiębiorców – mówi cytowany w komunikacie Bartosz Szewczyk, partner zarządzający w White Star Real Estate. - Wielofunkcyjne parki w tym rejonie wpisują się w potrzeby lokalnego biznesu, a jednocześnie gwarantują dogodne połączenia z siecią drogową, co wpływa na stabilność łańcuchów dostaw. Podobnie jak we wszystkich inwestycjach także w tej najnowszej zastosujemy zielone rozwiązania, co potwierdzi certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej very good – zapowiada.

Obiekty zostaną wyposażone m.in. w oświetlenie LED i czujniki obecności w częściach wspólnych powierzchni biurowej, a na zewnątrz będą czujniki zmierzchu. Dachy zostaną przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. - Obiekty White Star Logistics będą też miały m.in. system magazynowania wody deszczowej do podlewania roślin, ładowarki do samochodów elektrycznych. Zagospodarowując teren inwestycji, stawiamy na bioróżnorodność – dodaje Dominik Buczkowski, dyrektor w White Star Real Estate. – Część elementów inwestycji staramy się planować w porozumieniu z najemcami.

Strategia White Star Logistics zakłada budowę sieci centrów logistycznych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w Polsce. W pierwszych trzech latach White Star Real Estate i Bain Capital Credit zamierzają wybudować w Polsce osiem – dziesięć obiektów magazynowych o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw. Budżet na te inwestycje to 350 mln euro.

White Star Real Estate to międzynarodowa firma, która ma na koncie ponad 60 inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych (biurowce, magazyny, centra handlowe, osiedla domów i bloków wielorodzinnych). White Star Real Estate jest także zarządcą nieruchomości. Bain Capital Credit to firma działająca na rynku finansowym.