To jedna z pierwszych takich inwestycji w Polsce. Dwukondygnacyjny biurowiec zaoferuje ok. 480 mkw. powierzchni użytkowej. Spółka PDD generalnego wykonawcę inwestycji wybierze w przetargu. Budowa ma się rozpocząć w marcu, a jej zakończenie inwestor zapowiada na wakacje tego roku. Inwestycja jest częścią projektu „Miasto z klimatem" pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

- Wykorzystywanie technologii drewnianej do budowy obiektów komercyjnych czy użyteczności publicznej cały czas jest w Polsce nowością. Chcemy to zmienić i upowszechnić drewno w budownictwie, nie tylko na rynku mieszkań, ale także w innych sektorach nieruchomości – zapowiada Tomasz Szlązak, prezes Polskich Domów Drewnianych. – Dlatego też w inwestycji Miasteczko Winna Góra, którą niebawem rozpoczynamy, oprócz mieszkań powstanie także biurowiec. To ważny krok w stronę zrównoważonego rozwoju budownictwa w Polsce – podkreśla.

Na parterze budynku powstanie wykończone pod klucz mieszkanie pokazowe. Będzie się tam mieścić także biuro sprzedaży inwestycji Miasteczko Winna Góra, na którą składa się ponad 1,5 tys. mieszkań oraz obiekty usługowe i użyteczności publicznej. Powierzchnia użytkowa mieszkań (PUM) powstających w pierwszym etapie to ponad 11 tys. mkw.

- Obiekt będzie zasilany OZE, a w ramach ekologicznych rozwiązań znajdą się m.in. inteligentny system zarządzania energią, wentylacja z odzyskiem ciepła (rekuperacja), zbiorniki na deszczówkę i miejsca do przechowywania rowerów – zapowiada inwestor.