Notowany na Catalyst deweloper ruszył z przygotowaniami do budowy kolejnego biurowego drapacza chmur na warszawskiej Woli, tuż obok wcześniejszego projektu, Warsaw Spire. The Bridge ma liczyć 174 m wysokości (40 pięter) i 47 tys. mkw. powierzchni najmu. Budynek będzie wyposażony w rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo w razie epidemii, jak wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.

The Bridge ma zostać oddany do użytkowania w okolicach 2024 r. Nazwa (z ang. most) nawiązuje do połączenia przeszłości z przyszłością. Nowy biurowiec będzie bowiem połączony ze starszym, odrestaurowanym wcześniej budynkiem po wydawnictwie Bellona. Poza budową wysokościowca inwestycja przewiduje utworzenie terenu zielonego, który zastąpi dotychczasowy parking.

- Pandemia wydłużyła część procesów, ale nie zastopowała rynku biurowego. Wciąż obserwujemy, że projekty w dobrych lokalizacjach cieszą się zainteresowaniem najemców. Dlatego szykujemy kolejne biurowce w miastach regionalnych i duże projekty w Warszawie – mówił w grudniu, podsumowując 2020 r., Jarosław Zagórski, dyrektor ds. rozwoju w Ghelamco Poland. W 2020 r. deweloper oddał znajdujący się również w okolicach Ronda Dmowskiego kompleks The Warsaw HUB mieszczący biura i dwa hotele. Kończą się prace przy budowanym nieopodal biurowcu Warsaw UNIT – termin oddania to I kwartał br. Spółka buduje też od jesieni biurowiec Craft w Katowicach z terminem oddania pod koniec 2022 r.