Najemcy już podpisują umowy. Coworking i biura serwisowane w nowym biurowcu Preludium przy zbiegu ul. Jagiellońskiej i Trasy Uniwersyteckiej będą otwarte pod koniec marca. Na 1,5 tys. mkw. powstało 267 stanowisk pracy, 14 sal konferencyjnych, strefa relaksu, gdzie pojawi się stół do bilardu, kominek i bar. Są też budki telefoniczne wyciszone pokoje do nagrywania filmów lub podcastów.

- Trwają intensywne prace wykończeniowe. Pierwsze lokale dla klientów, z którymi podpisaliśmy umowy, są już prawie gotowe. Najemcy już je oglądają – mówi Agnieszka Stencel-Pilch z Chillispaces.com. - Chcemy, aby nasze biuro flex w Preludium stało się komfortowym miejscem do pracy.

Firma oferuje m.in. duże biurka z możliwością regulacji wysokości i robione na zamówienie fotele.

Chillispaces.com, krakowski operator elastycznych biur, oferuje powierzchnie w dziewięciu miejscach w Krakowie, Łodzi i Gdańsku, o łącznej powierzchni ponad 19,2 tys. mkw. Mieści się na niej trzy tysiące stanowisk pracy. Biuro w Bydgoszczy to dziesiąta lokalizacja firmy.

- Z naszych usług korzystają freelancerzy, młode polskie startupy, duże międzynarodowe koncerny, m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania – mówią przedstawiciele Chillispaces.com.

W ubiegłym roku właściciele firmy zapowiedzieli rozwój w dużych i średnich miastach w Polsce oraz powiększenie przestrzeni biur o 70 proc. – 2021 rok ma się zamknąć jedenastoma lokalizacjami w pięciu miastach – zapowiada operator.

Jeszcze na początku 2020 r. firma działała tylko w Krakowie. Jesienią powstało biuro w Łodzi. Prowadzono też rozmowy dotyczące otwarcia placówek w Rzeszowie, Gdańsku i Bydgoszczy.

- Jak pokazał ubiegły rok, oferta flex office doskonale wpisuje się w model pracy hybrydowej polegający na tym, że praca w firmach opiera się na łączeniu zespołów wykonujących obowiązki z domów lub z biur – komentuje Robert Jarząbek, współwłaściciel firmy. - Wiele przedsiębiorstw rezygnuje z dużych powierzchni, przenosząc się do mniejszych, elastycznych obiektów potrafiących dostosować się do potrzeb klientów.

Chillispaces.com, powołując się na raport firmy doradczej JLL, podaje, że od 2015 roku podaż powierzchni elastycznych w kraju zwiększyła się sześciokrotnie.

- Szacuje się, że do 2030 r. powierzchnie wynajmowane w systemie elastycznym mają objąć aż 30 proc. całej przestrzeni biurowej na świecie – mówią przedstawiciele operatora. - Elastyczny model pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na biura. Powierzchnie flex oferują najemcom możliwość np. szybkiej aranżacji przestrzeni. W ciągu kilku dni można dokonać zmian w biurze - przesunąć ściany, stworzyć sieć LAN czy zmienić aranżację stanowisk.