Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 20.09.2017 07:52 Publikacja: 20.09.2017 07:00
Foto: Domena publiczna
W przyszłym roku będą uproszczenia w formalnościach budowlanych. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podjęło decyzję, że część rozwiązań z kodeksu urbanistyczno-budowlanego wejdzie w życie wcześniej niż sam kodeks. Chodzi m.in. o obszary zorganizowanego inwestowania (OZI) oraz zasady przyłączania inwestycji do sieci dostarczających media.
– Zmiany w procedurach inwestycyjnych chcemy wprowadzać stopniowo, by uniknąć bałaganu i przyzwyczaić budujących i urzędy do zmian na lepsze – mówi Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zasiłek opiekuńczy, przyznawany zazwyczaj na opiekę nad chorym dzieckiem, przysługuje także w przypadku innego c...
Podstawą wpisu w księdze wieczystej nie może być odpis dokumentu poświadczonego za zgodność z oryginałem przez n...
W piątek zakończyły się negocjacje płacowe w ramach Rady Dialogu Społecznego ( RDS). Nie przyniosły one jednak o...
Prawnicy uważają, że przez podważanie istnienia komór gazowych w obozie Auschwitz, europoseł Grzegorz Braun moż...
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk odniosła się do postulatu rzecznik pra...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas