W pierwszym etapie osiedla Fit Murapol wybuduje dwa budynki. Do kupienia są lokale o powierzchni od 27 do 72 mkw. – od kawalerek po mieszkania czteropokojowe. Deweloper zapowiada zainstalowanie systemu inteligentnego domu. Mieszkańcy będą mogli zdalnie sterować urządzeniami elektrycznymi, ogrzewaniem czy zaworami wody. - W każdym mieszkaniu zamontowany zostanie pakiet antysmogowy składający się z zaawansowanego układu filtrów, które chronią wnętrza przed przedostawaniem się do nich smogu, kurzu, alergenów czy owadów – mówią przedstawiciele Murapolu.

Części wspólne zostaną oświetlone energooszczędnymi lampami LED.

Autorem projektu architektonicznego osiedla jest pracownia Murapol Architects Drive, działająca w ramach Grupy Murapol.

Budowa pierwszego etapu osiedla ma się rozpocząć w pierwszym kwartale tego roku. Mieszkania mają być gotowe w ostatnim kwartale 2023 roku.

- Tychy to czwarte miasto, do którego weszliśmy już 14 lat temu. Od tego czasu w wybudowanych przez nas mieszkaniach zamieszkało ponad 4,2 tys. osób – mówi cytowany w komunikacie Nikodem Iskra, prezes Murapolu. - Osiedle Fit pozwala nam wrócić na ten rynek po krótkiej przerwie. Nowa inwestycja powstanie w sprawdzonym przez nas miejscu. Przy al. Bielskiej wybudowaliśmy jedno z największych osiedli – osiedle Cztery Pory Roku. Tempo komercjalizacji tego projektu potwierdza, że ta część miasta ceniona jest przez jego mieszkańców. Nazwa Murapol Osiedle Fit nie wzięła się znikąd. Projektanci z naszej pracowni zaplanowali na dachu jednego z budynków zewnętrzną siłownię. Będzie to miejsce spotkań i rekreacji dla  mieszkańców osiedla.