White Star Logistics to wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit. Kolejna inwestycja platformy (po Raszynie i Nowym Koniku pod Warszawą) to park przemysłowo-logistyczny zorientowany na potrzeby lekkiej produkcji. Nowe centrum przemysłowo-logistyczne powstanie we wschodniej, mocno zurbanizowanej części Torunia, blisko drogi ekspresowej S10. Inwestycja powstanie w dwóch etapach. Pierwsza hala zaoferuje niemal 27,2 tys. mkw., druga (B) – 21,4 tys. mkw.

- Toruń bardzo szybko się rozwija, a atutem miasta jest na pewno dostęp do wykwalifikowanych pracowników – mówi cytowany w komunikacie Bartosz Szewczyk, dyrektor zarządzający White Star Real Estate. - Ratusz stworzył tam strefę inwestycyjno-logistyczną Toruń-Wschód, w której już działa kilku dużych operatorów logistycznych i rozwijane są projekty produkcyjne. Tworząc nasze projekty, chcemy koncentrować się zarówno na dojrzałych rynkach, jak i takich, których perspektywy rozwoju są największe, stąd decyzja o inwestycji w Toruniu. Ten region ma szansę stać się wkrótce jedną z kluczowych dla biznesu lokalizacją.

Bartosz Szewczyk dodaje, że atutem nowego centrum jest także lokalizacja, która zapewnia pracownikom sprawny dojazd na miejsce, co jest kluczowe dla najemców tego typu obiektów.

Podobnie jak inwestycje w Raszynie i Nowym Koniku, park logistyczny w Toruniu będzie łączył powierzchnie typu big box i małe moduły typowe dla logistyki i produkcji miejskiej (SBU – Small Business Unit), w których istotną część będzie stanowiło zaplecze biurowe. - Obserwujemy stale rosnący popyt na powierzchnie magazynowe i produkcyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o lokalizacje miejskie i podmiejskie. Chcemy, by platforma White Star Logistics wyróżniała się lokalizacjami, które są dobrze skomunikowane z drogami ekspresowymi i autostradami, ale do których również bez problemu dojadą pracownicy komunikacją miejską – podkreśla Bartosz Szewczyk. - Stawiamy na rozwiązania ekologiczne: panele fotowoltaiczne, systemy pozwalające na wtórne wykorzystanie wody i redukcje zużycia energii elektrycznej oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Strategia White Star Logistics zakłada stworzenie sieci centrów logistycznych w najbardziej perspektywicznych miejscach. Budynki będą miały certyfikaty środowiskowe w systemie BREEAM na poziomie co najmniej very good. W ciągu trzech lat platforma zamierza wybudować w Polsce osiem obiektów magazynowych o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw. Budżet inwestycji ma wynieść 350 mln euro.

White Star Real Estate (część White Star Group) to międzynarodowa firma, która wybudowała łącznie ponad 60 obiektów mieszkaniowych (mieszkania i domy) i komercyjnych (biurowce, magazyny i centra handlowe). Firma jest także zarządcą nieruchomości.