W Koszalinie, na działce o powierzchni 78,3 tys. mkw., powstaną dwa budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 41 tys. mkw. Niemal 14 tys. mkw. powierzchni wynajęła już globalna firma AutoStore, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla magazynów. Firma wprowadzi się do budynku B w I kwartale 2022 roku. Park klasy A w Koszalinie powstanie pięć minut jazdy od drogi ekspresowej S6.

W Elblągu Accolade inwestuje w budowę dwóch magazynów o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. Jedna z hal o powierzchni 2 tys. mkw. ma już najemcę - firmę transportowo-logistyczną DPD, która wprowadzi się tam w I kwartale 2022 roku. Park w Elblągu położony jest zaledwie 5 km od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 i 35 minut jazdy od portu w Gdańsku.

Obie inwestycje aspirują do wysokiego poziomu certyfikacji BREEAM w zakresie zrównoważonego rozwoju - magazyn w Koszalinie do poziomu "Excellent", a w Elblagu do poziomu "Very Good".

- Pomorze Zachodnie, dzięki swojemu położeniu, przyciąga wielu inwestorów, w tym pochodzących ze Skandynawii i Niemiec, stając się atrakcyjną lokalizacją dla rynku magazynowego – mówi Michał Białas, szef polskiego oddziału Accolade. - Koszalin, zaraz po Szczecinie, w którym już jesteśmy, jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w województwie. Ma duży potencjał rozwoju gospodarczego. Park w Koszalinie będzie doskonałą propozycją dla firm, chcących rozwijać się na Pomorzu, zwłaszcza że oferuje również korzyści płynące z położenia w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Intensywny rozwój, jak mówi Michał Białas, czeka też Elbląg, a to dzięki projektom infrastrukturalnym. - Oba miasta, dzięki szkołom wyższym, otwierają pracodawcom drzwi do pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej – podkreśla szef Accolade.