Aktualizacja: 17.03.2025 13:41 Publikacja: 30.11.2021 16:02
Park przemysłowy w rejonie Szczecina
Foto: Accolade
W pobliżu zachodniej granicy Polski Grupa Accolade ma 580 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Niedługo planuje niemal podwoić portfel. - Inwestujemy w park w Goleniowie, jednocześnie wchodząc do zupełnie nowej lokalizacji w Jeleniej Górze. To kolejny krok do umocnienia pozycji wśród najważniejszych inwestorów na rynku nieruchomości przemysłowych w zachodniej Polsce - mówią przedstawiciele inwestora. - Wartość najnowszych inwestycji w rozbudowę goleniowskiego parku i budowę nowego jeleniogórskiego obiektu to 71 mln euro.
Zlokalizowany w sercu Warszawy biurowiec zdobył prestiżowy certyfikat na najwyższym możliwym poziomie – Platinum.
O atrakcyjności Pomorza dla inwestorów decyduje nie tylko kwestia ułatwień, świetnie wyszkolonych kadr czy dobrego położenia. Niezwykle istotna staje się kwestia energii, a Pomorze staje się zagłębiem energii bezemisyjnej. Z jednej strony w krótszej perspektywie staniemy się centrum inwestycji w morskie farmy wiatrowe, z drugiej, w dłuższej perspektywie, mamy energetykę jądrową. To będzie decydowało o zainteresowaniu inwestorów - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Ceny nowych mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w lutym były niższe niż lokali będących już w ofercie – wynika z analiz Cenatorium.
Podaż mieszkań wzrosła nie tylko w metropoliach, ale i w otaczających je miejscowościach – wynika z analiz portalu RynekPierwotny.pl
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Polski rynek inwestycyjny zwiększa obroty. W nieruchomości komercyjne zainwestowano w zeszłym roku prawie 5 mld euro, to wzrost o 130 proc.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Niektórzy przewoźnicy, którzy weszli w segment logistyki kontraktowej, mają poważne problemy z zapełnieniem magazynów. Jednak dla rynku magazynowego nie jest to trzęsienie ziemi.
Udany salon lotniczy Verticon w Dallas, Teksas (10-13 marca) dla Airbus Helicopters. Europejczycy uzyskali na nim zamówienia na 118 maszyn, w tym potwierdzone (zadatkowane) na 63 sztuki oraz na ponad 74 na najnowszy produkt, 2-silnikowy lekki śmigłowiec wielozadaniowy H140. To był jego oficjalny debiut na tym salonie.
Rosyjski regulator rynku lotniczego Rosawiacja domaga się zniesienia przepisów ograniczających działalność przewoźników z tego kraju. Uważa, że „czerwona flaga”, jaką jest oznaczony ten kraj nie ma uzasadnienia.
Urząd nadzoru lotniczego FAA wprowadził stałe ograniczenia lotów śmigłowców koło lotniska Reagana w Waszyngtonie po zderzeniu się wojskowego śmigłowca z lądującym samolotem American Airlines.
Boeing zagubił się, stracił zaufanie Amerykanów, musi więc być pod ścisłym nadzorem FAA — oświadczył minister transportu USA, Sean Duffy po wizycie w Renton w stanie Waszyngton, gdzie powstają B737. Dodał, że urząd nadzoru FAA nie jest jeszcze gotowy znieść ograniczenia produkcji 38 tych samolotów miesięcznie.
Węgierski Wizz Air poszedł w ślady Ryanaira. Nie ma już pobłażania dla niesfornych pasażerów. Brytyjka, która wypiła za dużo i zrobiła awanturę na pokładzie, musiała wysiąść w połowie trasy i słono za to zapłaciła.
W Austrii ograniczenie prędkości na niektórych odcinkach autostrad może zostać zmienione. W kontekście trwających negocjacji rządowych między partiami FPÖ i ÖVP ogłoszono plany zwiększenia ograniczenia prędkości do 150 km/h na wybranych odcinkach dróg.
Fatalna sytuacja przewoźników radykalizuje przedsiębiorców, którzy zapowiadają protesty, jeśli państwo nie obniży kosztów prowadzenia działalności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas