W Kielcach

zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe, 40–55-metrowe – informuje Paweł Walkiewicz z Metrohouse. Średnia cena nieruchomości w ostatnim kwartale wyniosła 4097 zł za mkw. Ponad 60 proc. nabywców przeznaczyło na zakup mieszkania kwotę mniejszą niż 200 tys. zł. Poszukiwane są głównie lokalizacje z łatwym dojazdem do centrum, w północnych rejonach miasta. Wciąż modne jest też osiedle Ślichowice. W ostatnich miesiącach wzrosło zainteresowania najdroższymi mieszkaniami o powierzchni ponad 100 mkw., w cenie do 500 tys. zł.

W Łodzi

zapotrzebowanie na mieszkania jest w dalszym ciągu niewielkie – ocenia Krzysztof Szczepaniak z Sukcesu. A w listopadzie liczba zawieranych transakcji nawet się zmniejszyła. Nadal najłatwiej można sprzedać niewielki, dwupokojowy lokal do 45 mkw., w cenie do 140 tys. zł. Są poza tym chętni na kawalerki za 80–100 tys. zł. Transakcje rzadziej dotyczą większych mieszkań, w cenie około 250 tys. zł.

W Warszawie

ożywienie na rynku mieszkaniowym nie słabnie, mimo niewielkiego wzrostu średniej stawki wywoławczej – twierdzi Agnieszka Cyganiak z Metrohouse. Największy wybór nieruchomości jest w cenie od 7 do 8 tys. zł za mkw. Podaż takich mieszkań to 27,6 proc. całej oferty. Coraz łatwiej wynegocjować obniżkę, gdyż właściciele spodziewają się od przyszłego roku zmniejszenia zainteresowana ofertą rynku wtórnego po wprowadzeniu programu MdM oraz zmienionych przepisów kredytowych.