Obiekt powstał w sercu miasta, w sąsiedztwie parku Słowackiego i pola golfowego A&A, na terenie dawnej fabryki włókienniczej. Rewitalizacji nieruchomości podjęła się firma A&A.

- Tkalnia to obiekt, który jest czymś więcej niż centrum handlowym. To kompleks stworzony z myślą o pabianiczanach, nowoczesny, na miarę dzisiejszych czasów - mówi cytowany w komunikacie Adrian Majsterek, inwestor A&A. - Naszym celem było ożywienie centrum Pabianic. Chcemy, by to miejsce ponownie tętniło życiem i było punktem spotkań wszystkich pokoleń.

Tkalnia to 12 tys. mkw. z 40 sklepami i 230 miejscami parkingowymi. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting. Wśród najemców są m.in. Reserved, Media Expert, Sinsay, Diverse, CCC i Martes Sport. Część z nich, jak Smyk, Empik, House czy Hebe pojawiła się w Pabianicach po raz pierwszy.

- Ważny element to pasaż spełniający funkcję rynku miejskiego, który powstał z myślą o lokalnych przedsiębiorcach - mówią przedstawiciele inwestora. - Pozostały w nim do wynajęcia ostatnie wolne lokale handlowo- usługowe o powierzchni od 15 mkw. do 50 mkw.

Jesienią do centrum wprowadzi się kino Helios.

- Nasze miasto ma duży potencjał i bogatą historię. Cieszę się, że tak znaczący inwestor potrafił to docenić i wykorzystać. Dzięki budowie Tkalni poprzemysłowy teren dostaje nowe życie, a centrum miasta zyskuje atrakcyjne miejsce handlowo-rozrywkowe. Cała inwestycja idealnie wpisuje się w plany rewitalizacji Pabianic - komentuje cytowany w komunikacie prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz.

Inwestorem centrum jest A&A. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Awbud, a pieczę nad realizacją inwestycji pełniła firma Trebbi Polska. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. Zarządcą obiektu jest Savills Property Management.

To pierwszy obiekt w mieście z szeroką ofertą łączącą handel z rozrywką i rekreacją.