Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 30.10.2015 10:09 Publikacja: 30.10.2015 09:40
Projekt Centralna Park – obok Dworca Centralnego w stolicy znajduje się jedna z najbardziej atrakcyjnych działek w kraju
Foto: materiały prasowe
Xcity Investment ogłosiła w czwartek zaproszenia do rokowań na wybór inwestorów dla swoich projektów deweloperskich. Mają one powstawać na gruntach kolejowych w 12 miastach: Elblągu, Katowicach, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy, Chorzowie, Bielsku-Białej, Skarżysku-Kamiennej i Warszawie. W stolicy będą to aż cztery projekty. Szczególnie atrakcyjne są dla partnerów PKP okolice Dworca Centralnego. Na dwóch hektarach planowany jest tam projekt o powierzchni 100 tys. mkw., biurowo-handlowo-hotelowy, za 350 mln euro. Biura z funkcją handlową mają też powstać w okolicach Dworca Zachodniego (wartość inwestycji: 134 mln euro). Skala przedsięwzięć w innych miastach jest już dużo mniejsza.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
W III kwartale tego roku średnie ceny ofertowe mieszkań w miastach wojewódzkich częściej spadały niż rosły – wynika z analiz portalu Nieruchomosci-online.pl.
Deweloper powiększa ofertę mieszkań na warszawskim osiedlu Neowo. Firma rozpoczyna budowę drugiego etapu.
Na jedno mieszkanie budowane na mocy tzw. lex deweloper musi dziś przypadać aż 1,5 miejsca postojowego. Wyśrubowany wskaźnik sparaliżował wiele inwestycji. Rząd planuje jego zmianę.
Mieszkania z projektu Browary Warszawskie oferowane są z najemcami. Deweloper ma do wykonania ambitny plan sprzedaży w IV kwartale.
Budowę obiektu BTS o powierzchni 8,8 tys. mkw. rozpoczyna w Żarach firma Panattoni. To obiekt dla Valmet Automotive.
Budowę obiektu BTS o powierzchni 8,8 tys. mkw. rozpoczyna w Żarach firma Panattoni. To obiekt dla Valmet Automotive.
W III kwartale tego roku na stołeczny rynek dostarczono 11,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Deweloper, firma UBM, ma już pozwolenie na budowę obiektu w kompleksie Poleczki Park w Warszawie. Biurowiec powstanie z drewna.
Umowę najmu ponad 10,5 tys. mkw. biur w gdańskim kompleksie Alchemia przedłuża State Street Bank. Firma podpisała umowę z PHN.
Deweloperzy budują mało biurowców, co sprzyja wzrostowi czynszów. W wakacje najszybciej znikały z oferty małe powierzchnie. Rynek czeka na duże transakcje najmu.
Czterogwiazdkowy hotel 4 Pory Roku zaoferuje 49 dwupokojowych apartamentów inwestycyjnych. Oddanie obiektu do użytku spółka Perfekt Place zapowiada na koniec 2026 roku.
Stawiana przy warszawskim rondzie Daszyńskiego wieża będzie nową siedzibą Banku Santander. Tak dużej transakcji najmu powierzchni biurowej nie było od lat.
Działający w naszym regionie Europy potentat mocno zwiększył obecność na polskim rynku nieruchomości handlowych. Takiej transakcji nie było od lat.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraiński MSZ zaprzeczył, jakoby Ukraina dostarczała dronów rebeliantom z Mali.
W najnowszym sondażu Reuters/Ipsos Kamala Harris wyprzedza Donalda Trumpa. Na kandydatkę demokratów chce zagłosować 45 proc. ankietowanych, na jej rywala - 42 proc. Ponad 80 proc. zarejestrowanych wyborców deklaruje, ze na pewno odda głos.
Na podstawie kolejności strzelanych bramek ktoś może odnieść wrażenie, że był to mecz lepszy od sobotniego, z Portugalią. Nie był.
Spektakl „Mary Poppers” według tekstu przedwcześnie zmarłego Pawła Soszyńskiego pokaże Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu pod hasłem „Wałbrzych na Wałbrzyskiej”. Pokazy 16 października w warszawskiej siedzibie FINA.
Polacy trzy dni po najsłabszym meczu w tym roku rozegrali najlepszy i zremisowali 3:3 z Chorwatami, dając wreszcie podstawy do wiary, że piłka nożna może ich cieszyć.
Rząd Ukrainy domaga się zwiększenia liczby zezwoleń, które praktycznie otworzą unijny rynek dla tamtejszych przewoźników.
Nowe przepisy UE, takie jak obowiązek selektywnej zbiórki od 2025 roku lub planowana rozszerzona odpowiedzialność producenta za tekstylia (EPR) zobowiązują przemysł do recyklingu, co staje się także zadaniem firm logistycznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas