W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania, do których dopłaci państwo w ramach programu "MdM"? Czy można zarezerwować lokal kwalifikujący się do rządowej dopłaty z puli środków przeznaczonych na następne lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Emdeemowskie mieszkania są dostępne w projektach Słoneczne Miasteczko i Centralna Park w Krakowie, Maestro i Graniczna we Wrocławiu, Świętokrzyska Park w Gdańsku, Powstańców 33 w Ząbkach oraz Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie.

Jako że większość z wymienionych inwestycji zostanie ukończona pod koniec przyszłego roku lub w roku 2018, klienci nie mają problemu ze złożeniem wniosku o dopłatę. Wnioski dotyczą bowiem wypłaty z budżetu przewidzianego na 2018 rok, który jest na razie wykorzystany w niewielkim stopniu.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

W pięciu naszych inwestycjach klienci mogą kupić mieszkania z dofinansowaniem z programu "MdM". To Osiedle Vivaldiego w Gdańsku, Nowa Toskania we Wrocławiu, katowicka inwestycja Murapol Bażantów, a także Nowe Winogrady w Poznaniu i Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. Wśród planowanych projektów są także takie, w których powstaną emdeemowskie mieszkania.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Mieszkania objęte programem "MdM" można znaleźć w naszych inwestycjach 2 Potoki i Chabrowe Wzgórze w Gdańsku, w Szczecinie na osiedlu Tęczowy Las oraz na osiedlu Neptun w Ząbkach. Zainteresowanie lokalami z dopłatą jest bardzo duże. We wszystkich inwestycjach sprzedajemy mieszkania na podstawie umów rezerwacyjnych.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Oferujemy ponad 500 mieszkań objętych programem "MdM" . Część lokali jest sprzedawana poza programem, za gotówkę lub zwykły kredyt. Mieszkania kwalifikujące się do dopłat są dostępne w naszych wrocławskich osiedlach Cztery Pory Roku, Księżno, Młodnik, Na Ustroniu i Słoneczne Stabłowice.

Jesteśmy świadomi ograniczeń programu, dlatego osobom zainteresowanym preferencyjnymi kredytami oferujemy dogodne systemy płatności, dzięki którym będą mogły skorzystać z pieniędzy przeznaczonych na dopłaty w kolejnych latach.

Krzysztof Foder, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Bouygues Immobilier Polska:

W naszej ofercie jest jedna inwestycja z lokalami w "MdM". Projekt La Melodie powstaje na warszawskim Targówku nieopodal budowanej stacji metra. Spośród 130 sprzedanych lokali połowa była objęta dopłatami.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic:

Mieszkania spełniające kryteria programu "MdM" oferujemy na gdańskim osiedlu Wolne Miasto.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest:

W inwestycji przy ulicy Szklanych Domów na warszawskim Grochowie oraz w Aninie przy IX Poprzecznej oferujemy mieszkania, przy zakupie których można skorzystać z dopłat z puli przeznaczonej na 2018 rok. Ich zakończenie planujemy na koniec 2017 roku. Kilka tygodni oczekiwania nie stanowi dla nas problemu, a pozwala nabywcom spokojnie załatwić formalności związane z uzyskaniem dofinansowania.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Z dopłatą można kupić część mieszkań w kameralnej inwestycji Monte Verdi w Warszawie. Osiedle powstaje przy ulicy Popularnej w pobliżu stacji kolejowej Warszawa-Włochy.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Mieszkania kwalifikujące się do dopłat możemy zaproponować na warszawskich osiedlach Zielona Dolina i Villa One, w podwarszawskiej Villi Campina, a także w katowickim projekcie Nowe Tysiąclecie.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development:

Preferencyjny kredyt mieszkaniowy można uzyskać, kupując mieszkanie w inwestycjach Bemowo Residence, Riviera Park oraz Central Park Ursynów i Lake Park Apartments w Warszawie.

Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu Red Real Estate Development:

Choć budżet programu "Mieszkania dla młodych" na 2016 roku został wyczerpany, od stycznia będzie można korzystać z pieniędzy na 2017 rok. Warunek jest jeden: lokal musi zostać oddany właścicielowi właśnie wtedy.

Dlatego już teraz klienci chętnie kupują gotowe mieszkania, spełniające programowe wymagania, na osiedlu Red Park. Na warszawskim osiedlu Alpha Park proponujemy mieszkania z dofinansowaniem z budżetu na 2018 rok.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk:

Mieszkania w warszawskiej inwestycji Aura Sky kwalifikują się do programu "MdM" na rok 2018 i z tej puli korzystają nasi klienci. Podobnie jest w przypadku naszego drugiego projektu w Warszawie Aura Garden.

Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer:

Nie mamy w sprzedaży mieszkań, które kwalifikują się do programu "Mieszkanie dla młodych".

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:

We wszystkich naszych inwestycjach możemy zaproponować mieszkania, przy zakupie których można skorzystać z dopłat w programie "MdM". Prowadzimy rezerwacje na mieszkania objęte programem.

Katarzyna Pietrzak, Nexity Polska:

Mieszkania kwalifikujące się do programu "MdM" mamy w inwestycji Skylife na warszawskiej Woli. W ofercie są i kawalerki, i mieszkania trzypokojowe. Osoby, które chcą skorzystać z dopłat już rezerwują lokale.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Mieszkania objęte programem "MdM" mamy na osiedlu Banacha II w Krakowie i w inwestycji Karoliny w Katowicach.