Hangary powstały w czasie II wojny światowej. Stoją niedaleko miejscowości Braintree w hrabstwie Essex i zupełnie nie przypominają prymitywnych zabudowań sprzed ponad półwiecza. Teraz to ekologiczne, nowoczesne domy, a jeden z nich trafił na rynek nieruchomości i został wycenione na 1,4 mln funtów czyli prawie 6,5 mln złotych.

Dwukondygnacyjne domy o nazwie "Zinc House" mają powierzchnię ponad 370 metrów kwadratowych, pięć sypialni, saunę, siłownię i specjalny pokój rekreacyjny określony przez agencję Strutt & Parker, zajmującą się ich sprzedażą jako "pokój do jogi".

Domy są przestronne i mają duże okna, nowoczesne wnętrza, ekologiczne rozwiązania grzewcze oraz duży ogród oraz teren rekreacyjny dla mieszkańców.

Wojskowe hangary z czasów I i II wojny światowej określane są w Wielkiej Brytanii jako Nissen hut  - od nazwiska majora Petera Normana Nissena, który wymyślił hangary z prefabrykatów, które można było zmontować w około dwie godziny. Większość z nich po wojnie rozebrano, albo się rozpadła. Nieliczne są wykorzystywane do dzisiaj jako magazyny lub domy mieszkalne.