Marek Noetzel członkiem zarządu NEPI Rockcastle jest od 2016 r., przez lata odpowiadał za część handlową, a od czerwca 2022 r. jest wiceprezesem ds. operacyjnych.

Wcześniej pracował w agencji Cushman & Wakefield, przed odejściem jako partner i szef działu nieruchomości handlowych.

Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. NEPI Rockcastle działa w dziewięciu krajach naszego regionu. Wartość portfela nieruchomości spółki szacowana była na koniec ub.r. na 5,8 mld euro. 25 proc. przypadało na polską część portfela, w skład której wchodzą krakowska Bonarka oraz centra i parki handlowe poza największymi aglomeracjami.

Polski rynek nieruchomości jednym słowem...

Ma olbrzymi potencjał!

Pracuję na rynku nieruchomości, bo...

Po studiach postanowiłem uczyć się dalej i zapisałem się na podyplomowe studia z wyceny nieruchomości. Tak trafiłem do branży – moja pierwsza praca to agent nieruchomości handlowych w C&W. I tak minęło ponad 20 lat.

Na co dzień fascynuje mnie to, jak zmiany, modernizacje i rozbudowy obiektów, które prowadzimy, odbijają się na codziennej działalności centrów – przynoszą satysfakcję klientom i najemcom. Lubię to, co robię.

Hitem na rynku nieruchomości będzie...

Rozwój mieszkalnictwa na wynajem.

Najważniejsza kwestia do poprawki na rynku to...

Deregulacja. Negatywny przykład z naszego podwórka to uregulowania czynszowe w czasie lockdownu (ustawowe zwolnienie najemców z płacenia czynszów i opłat eksploatacyjnych w zamian za wydłużenie obowiązywania umów o sześć miesięcy, bez wsparcia finansowego dla właścicieli centrów – red.).

Gdybym nie pracował w branży, byłbym...

Lekarzem.

Najlepsza rada, jaką otrzymałem...

Otaczaj się mądrzejszymi od siebie, ufaj ludziom, pozwalaj im robić błędy i rozwijać się przy tobie.

Mój ulubiony budynek to...

Trudno mi wskazać jeden, mogę natomiast powiedzieć, że bliski jest mi trend zrównoważonego budownictwa, zielonych budynków pełniących kilka funkcji jednocześnie i zgodnych z ekologią, jak na przykład powstający w Australii Urban Forest.

W wolnej chwili najchętniej...

Gram w szachy.

Najlepsze miejsce do życia to...

Każde „analogowe”, bez zasięgu telefonii komórkowej i sieci internetowej...