Reklama
Rozwiń
Reklama

Druga osoba zarażona koronawirusem w USA. To kobieta z Chicago

Badania przeprowadzone u pacjentki z Chicago potwierdziły u niej infekcję koronawirusem. To druga osoba z wirusem 2019-nCoV na terenie stanów Zjednoczonych.

Aktualizacja: 24.01.2020 15:25 Publikacja: 24.01.2020 15:14

Druga osoba zarażona koronawirusem w USA. To kobieta z Chicago

Foto: AFP

qm

Informację o chorej podały oficjalnie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Według tej agencji na terenie 22 stanów USA monitorowane na obecność koronawirusa były 63 osoby. W dwóch stwierdzono obecność wirusa, u 11 testy były negatywne. Lekarze czekają na wyniki pozostałych 50 osób.

Pacjentka u której stwierdzono obecność koronawirusa, ma ok. 60 lat i mieszka w Chicago. W grudniu podróżowała do Wuhan w Chinach. Została przyjęta do szpitala i jest w stabilnym stanie.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Materiał Partnera
Spirala milczenia. Dlaczego boimy się mówić, co naprawdę myślimy?
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Nauka
W Chinach odkryto ciekawą strukturę. To największy tego typu obiekt na Ziemi
Nauka
Sztuczna inteligencja pomogła znaleźć ślady życia w skałach sprzed 3,3 miliarda lat
Nauka
Spisek w mrowisku. Naukowcy odkryli, jak pasożyty zmuszają mrówki do zabicia własnej królowej
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Materiał Partnera
Rodzinny wzór na biznes. Dlaczego zakładamy firmy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama