M&M's będą promować energię wiatru

Czekoladowe draże M&M's produkowane przez Mars Incorporated wezmą udział w kampanii reklamowej promującej energię odnawialną - a konkretnie energię uzyskiwaną z elektrowni wiatrowych - informuje Business Insider.

Aktualizacja: 10.09.2017 09:20 Publikacja: 10.09.2017 09:05

M&M's będą promować energię wiatru

Foto: Mars Incorporated

Firma Mars Incorporated ogłosiła przed kilkoma dniami, że przeznaczy miliard dolarów na walkę ze zmianami klimatu.

Część tych środków zostanie przeznaczonych na akcję promocyjną energii odnawialnej i zwrócenie uwagi na konieczność walki ze zmianami klimatycznymi. W kampanii używane będą, znane z reklam produktów Mars Incorporated, animowane draże M&M's.

- Wykorzystamy żółtą i zieloną (chodzi o kolor draży, które wystąpią w reklamach - red.). Będą entuzjastycznymi zwolennikami energii uzyskiwanej z elektrowni wiatrowych. Mamy nadzieję, że zachęci to konsumentów do zwrócenia uwagi na ten ważny temat. Wiemy, że nasi konsumenci dbają o naszą planetę i robimy co możemy, by pomóc - wyjaśnił przedstawiciel Mars Incorporated, Barry Parkin.

Dyrektor zarządzający firmy, Grant F. Reid, podkreślił, że przez "kochaną (przez klientów - red.) markę M&M's firma może zainspirować konsumentów i zainteresować ich tym ważnym tematem" jakim jest kwestia zmian klimatu i energii odnawialnej.

W ciągu minionych dwudziestu lat firma Mars Incorporated zbudowała dwie duże farmy wiatrowe w Szkocji i Teksasie. Firma planuje zbudować podobne farmy w 11 kolejnych państwach - w tym w Rosji i w Indiach.

Dzięki temu na tych rynkach Mars Incorporated chce korzystać wyłącznie z energii odnawialnej.

Nauka
Sprawdzian z góralskiego. Czy da się jeszcze ocalić mowę Podhala?
Nauka
Szympansom bliżej do zachowań ludzi, niż nam się wydawało. Nowe wyniki badań
Materiał Partnera
Jak postrzegamy UE? Co myślimy w zależności od mediów, z których korzystamy?
Nauka
Tajny rosyjski satelita „nie jest już operacyjny”. Wywoływał spore obawy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Nauka
Dlaczego superwulkan Yellowstone nie wybucha? Naukowcy odkryli cenną wskazówkę
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne