"Z głębokim smutkiem informujemy, że Andy Rourke odszedł po długiej chorobie na raka trzustki" - napisał na Twitterze Johnny Marr, gitarzysta grupy The Smiths. "Przez tych, którzy go znali, Andy zostanie zapamiętany jako miła i piękna dusza, a przez fanów muzyki jako niezwykle utalentowany muzyk” – podkreślił, apelując o "prywatność w tym smutnym czasie".

Andy Rourke był basistą brytyjskiego zespołu The Smiths, działającego w latach 80. Zespół był jednym z czołowych przedstawicieli alternatywnego rocka. 

Czytaj więcej

Nie żyje słynny kanadyjski piosenkarz Gordon Lightfoot

Rourke wystąpił na wszystkich czterech albumach studyjnych The Smiths: "The Smiths" z 1984 roku, "Meat Is Murder" z 1985 roku, "The Queen Is Dead" z 1986 roku i "Strangeways, Here We Come" z 1987 roku.

Śmierć artysty skomentował także producent płyt The Smiths, Stephen Street. "Jestem niezwykle zasmucony tą wiadomością! Andy był wspaniałym muzykiem i uroczym facetem. Nie byłem jeszcze w stanie przeczytać żadnych innych wiadomości o szczegółach, ale przesyłam moje najgłębsze kondolencje i myśli jego przyjaciołom i rodzinie. Spoczywaj w pokoju" - napisał we wpisie opublikowanym w sieci.