Reklama

Antyputinowski raper wystąpi w Warszawie

OXXXYMIRON pojawi się w Warszawie i 10 marca wystąpi na koncercie w Klubie Stodoła.

Publikacja: 12.12.2022 14:00

Plakat zapowiadający koncert OXXXYMIRONA w Warszawie

Plakat zapowiadający koncert OXXXYMIRONA w Warszawie

Foto: materiały prasowe

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 292

OXXXYMIRON najszybciej ze wszystkich rosyjskich artystów zareagował na agresję Rosji na Ukrainę i - w proteście przeciwko niej - odwołał do czasu zakończenia wojny wszystkie koncerty w swoim kraju.

Potem wyjechał z Rosji i był gospodarzem koncertu w Stambule, który stał się jednym z centrum protestów młodych Rosjan przeciwko wojnie.

Czytaj więcej

Rosja. Pisarz, raper i działaczki praw kobiet na liście zagranicznych agentów

Na występ rapera w Turcji przyszło 400 rosyjskich fanów, zaś prowadzona w czasie występu zbiórka przyniosła 50 tys. dolarów na pomoc Ukrainie.

Reklama
Reklama

W październiku rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości dodało rapera do swojego rejestru „zagranicznych agentów”, zaś 12 grudnia sąd w Sankt Petersburgu skazał Mirona Fedorowa (to imię i nazwisko rapera) na grzywnę w wysokości 45 tys. rubli za „dyskredytowanie rosyjskiej armii”.

50 tys.

Tyle dolarów na pomoc dla Ukrainy zebrano w czasie koncertu OXXXYMIRON-a w Stambule

Raper nie poddaje się i właśnie ogłosił pozarosyjskie światowe tournee na sześciu kontynentach. Rozpocznie je 26 lutego w Erewaniu, Warszawa będzie piątym przystankiem na trasie, na której znajdą się też londyńska O2 Academy Brixton, paryski Bataclan, Tel Awiw – Expo, a także metropolie Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii.

Muzyka popularna
Krzysztof Grabowski dla „Rzeczpospolitej": Młodzi wchodzą w neonazistowski sposób myślenia, bo nie widzą całości systemu
Muzyka popularna
Wu-Tang Clan stanie w rapowym kręgu w Łodzi. Zagrają Archive i Tori Amos
Muzyka popularna
63 lata temu The Beatles nagrali debiutancki album „Please Please Me”
Muzyka popularna
Quebonafide wylansował „Północ/Południe” na płytowy nr 1 w Polsce
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama