Słuchalność radia RMF FM między marcem i majem tego roku wynosiła 25,27 proc. i znów była niższa niż rok wcześniej (wtedy wynosiła 28,02 proc.) - wynika z najnowszej fali badań radiowej słuchalności RadioTrack.

Po wielu miesiącach nieprzerwanych wzrostów lider w tym roku zaczął jednak odnotowywać stopniowe spadki słuchalności rok do roku. - Na spadek słuchalności w RMF FM wpłynęło ograniczenie działań promocyjnych już w ubiegłym roku - komentował "Rz" Leszek Kozioł, prezes Radia Eska już po pierwszych tegorocznych spadkach RMF FM.

Spadające wyniki zmniejszają dystans, jaki RMF FM wypracował sobie w stosunku do największej konkurencji - warszawskiej Zetki.

Jej najnowsze wyniki to 16,12 proc. (przy 16,23 proc. rok wcześniej).

Powodów do radości po upublicznieniu najnowszych wyników nie mają publiczna Jedynka z wynikiem 11,94 proc. (12,32 proc. rok wcześniej), Radio Maryja, którego słuchalność miedzy marcem i majem wynosiła 2,11 proc. (2,21 proc. rok wcześniej) ani publiczna Dwójka (0,54 proc. przy 0,86 proc. rok wcześniej).

Świętować może natomiast publiczna Trójka, która wciąż poprawia wyniki. Jej najnowszy osiąg to 8,28 proc. (wzrost z 7,69 proc rok wcześniej). Poprawił się też wynik publicznej Czwórki (dawne Polskie Radio Euro): z 0,16 proc. przed rokiem do 0,41 proc. w tym roku.

Badania RadioTrack na zlecenie Komitetu Badań Radiowych przeprowadza instytut Millward Brown SMG/KRC.