Wiosną 2014 r. rodzina Hassanów przeprowadziła się z Pakistanu na przedmieścia Chicago. Rodzice i sześcioro dzieci obsadzili czteropokojowe mieszkanie niedaleko lotniska O'Hare. Mieli niewiele pieniędzy i trudno im było o stałą pracę. Ale 15-letni wówczas Sumail był zachwycony – zamieszkanie w USA znacznie zmniejszało opóźnienia podczas gry w Defense of the Ancients 2, znanej jako Dota 2.
Sumail zaczął w nią grać jako siedmiolatek. Jest mały i chudy. W szkole publicznej w Chicago nie przykładał się do nauki i nie zawierał przyjaźni. Ale już po kilku miesiącach zakwalifikował się do udziału w posezonowych rozgrywkach dla zawodowych graczy. Tam szybko go zauważono. W styczniu przybył do niego z San Francisco 26-letni Charlie Yang – były gracz i zawodowy menedżer Evil Geniuses – najlepiej zarabiającej drużyny graczy w Dota 2 w Ameryce Północnej. Zaoferował Sumailowi stypendium – 4 tys. dol. miesięcznie – i udział w turniejowych wygranych.
Rosną koszty produkcji filmowych i telewizyjnych. Dlatego największe niezależne studio produkcyjne w Polsce przy...
„Rzeczpospolita Nauka” to nowy magazyn w portfolio wydawnictwa Gremi Media, który zabierze czytelników w fascynu...
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump znalazł kolejny sektor tamtejszej gospodarki, który zamierza chronić...
Piętrzą się problemy TikToka. Irlandzki urząd ochrony danych nałożył w piątek na platformę karę w wysokości 530...
Chiński serwis społecznościowy TikTok ogłosił, że zainwestuje 1 mld euro w nowe centrum danych w Europie. Ma ono...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas