Reklama
Rozwiń

Dariusz Lasocki przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP

Dariusz Lasocki na pierwszym posiedzeniu nowej Rady Nadzorczej TVP został wybrany na jej przewodniczącego - poinformowało Centrum Informacyjne TVP. Na jego zastępcę wybrano Przemysława Tejkowskiego.

Publikacja: 30.01.2016 16:27

Dariusz Lasocki przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Oprócz Lasockiego i Tejkowskiego w nowej Radzie Nadzorczej Telewizji Polskiej zasiada również Radosław Włoszek. Radę w tym składzie 15 stycznia powołał minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

Dariusz Lasocki jest radcą prawnym i członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od ponad 13 lat zajmuje się doradztwem prawnym dla globalnych i krajowych korporacji z sektora nowoczesnych technologii i informatyki. W latach 2009-2010 był dyrektorem Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP. Zasiadał też w kilku radach nadzorczych spółek kapitałowych, m.in.: Bumar Sp. z o.o., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Polskie Radio Kielce SA. Od 2010 r. jest też radnym dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Wiceprzewodniczący RN - Przemysław Tejkowski z zawodu jest aktorem, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Pracował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Bagatela w Krakowie. W latach 2007 – 2011 był dyrektorem naczelnym Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nie jest to jego pierwszy zawodowy kontakt z TVP, ponieważ w latach 2009-2010 był członkiem jej zarządu.

Radosław Włoszek jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2006 – 2008 był dyrektorem i prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych „Kraków" w Krakowie, a od 2009r. był związany z Centralą Zaopatrzenia Hutnictwa w Katowicach, gdzie kierował działem zarządzania majątkiem i administracji spółki. Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Kadencje poprzednich rad nadzorczych i zarządów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, wygasły 8 stycznia na mocy opublikowanej dzień wcześniej tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej. Nowe przepisy powierzyły mianowanie nowych rad i zarządów ministrowi skarbu państwa.

W myśl przygotowywanego przez posłów PiS projektu tzw. dużej ustawy medialnej, do którego udało się dotrzeć PAP, władze mediów narodowych będą powoływane przez nowe ciało - Radę Mediów Narodowych, którą z kolei będą wyłaniać Sejm, Senat i prezydent. Obecne spółki prawa handlowego zostaną też przekształcone w "państwowe osoby prawne pod jednoosobowym kierownictwem dyrektorów". Według wcześniejszych zapowiedzi odpowiedzialnego za reformę mediów wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego, nowe przepisy powinny być procedowane w marcu lub kwietniu.

Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Media
Wolność słowa dla ludzi, nie dla sztucznej inteligencji