Pracownicy Google'a mieli początkowo wrócić do pracy stacjonarnej we wrześniu. Natomiast z powodu rosnącej liczby zachorowań, wywołanej wariantem Delta, odroczono powrót do biur do października.

Jednak w tym tygodniu Sundar Pichai, prezes firmy, ogłosił, że pracownicy z całego świata nie będą musieli wracać do swoich biur co najmniej do 10 stycznia 2022 r.

– Po 10 stycznia umożliwimy oddziałom w poszczególnych krajach podjęcie decyzji, kiedy zakończyć pracę z domu, w oparciu o sytuację, jaka panuje w poszczególnych lokalizacjach – powiedział Pichai, dodając, że pracownicy będą informowani 30 dni wcześniej, zanim będą musieli stawić się w biurze.

Wielkie firmy technologiczne, które na początku pandemii przejęły inicjatywę w wysyłaniu pracowników do domu, są teraz ostrożniejsze w sprowadzaniu ich z powrotem. Facebook i Amazon ogłosiły na początku sierpnia, że nie będą wymagać powrotu pracowników do stycznia, podczas gdy Lyft wyznaczył datę 2 lutego.

Ponadto wśród amerykańskich firm nabiera tempa trend dotyczący nakazu szczepień. Zakaz wstępu do biur dla osób niezaszczepionych zdecydowały się wprowadzić m.in. takie banki jak Morgan Stanley i Citigroup. Również Goldman Sachs od 7 września wymaga szczepień od pracowników.