Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus. Czy nowy wariant wykryty w Bristolu może zakażać ozdrowieńców?

Wykryty w angielskim mieście Bristol nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 może "zakażać osoby, które były już wcześniej zakażone, albo zostały zaszczepione" - poinformował w czwartek prof. John Edmunds, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Kryzysowych (SAGE).

Aktualizacja: 11.02.2021 12:21 Publikacja: 11.02.2021 12:05

Koronawirus. Czy nowy wariant wykryty w Bristolu może zakażać ozdrowieńców?

Foto: AFP

arb

- Nie wiem czy wariant z Bristolu jest bardziej zakaźny niż wariant z Kent (wariant B.1.1.7). Podejrzewam, że nie jest - powiedział Edmunds w rozmowie z ITV News.

- Może być on jednak w stanie zakażać osoby, które były już zakażone lub były wcześniej zaszczepione. To jest powód do zmartwienia z powodu tego konkretnego wirusa - dodał.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Reklama
Reklama