Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.10.2020 09:14 Publikacja: 28.10.2020 08:58
Foto: AFP
Mamy objawy świadczące o Civid-19: wysoką gorączkę, kaszel i duszność, tracimy smak i węch, mamy. Co robić?
Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej: Zadzwonić do swojej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i poprosić o teleporadę. Lekarz zapyta nas o objawy kliniczne i o to, czy w ostatnich dniach mieliśmy kontakt z kimś, kto jest zakażony. A w razie potrzeby wyśle na test do jednego z punktów drive-thru. W przypadku osób niemobilnych, np. niepełnosprawnych, można zamówić tzw. karetkę wymazową. Takich karetek nie jest jednak zbyt wiele, a zleceń bardzo dużo i zwykle trzeba czekać kilka dni.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polska musi zwiększyć produkcję leków i substancji czynnych oraz stworzyć trwały i odporny system dystrybucji. N...
Zmiany zakładają poszerzenie listy refundacyjnej o szereg leków stosowanych w terapii onkologicznej i innych, w...
Pacjentki z wysokim ryzykiem nawrotu powinny mieć szansę na leczenie mniej toksycznymi metodami – mówi prof. dr...
Prezydent Stanów Zjednoczonych chce obniżyć ceny leków dla Amerykanów nawet o 90 proc. Zapowiada też sankcje wob...
Potrzebny jest jeden ośrodek, który skoordynowałby działania różnych ministerstw i instytucji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas