Reklama

Czy COVID-19 w przyszłości będzie groźny jak przeziębienie?

Jennie Lavine, badaczka z Emory University wraz z grupą naukowców pisze na łamach "Science", że w ciągu kilku lat lub kilku dekad koronawirus SARS-CoV-2 i wywoływana przez niego choroba - COVID-19 - stanie się znacznie mniej groźny a zakażenie nim będzie przebiegało jak zwykłe przeziębienie.

Aktualizacja: 13.01.2021 09:13 Publikacja: 13.01.2021 08:59

Czy COVID-19 w przyszłości będzie groźny jak przeziębienie?

Foto: AFP

arb

Naukowcy zwracają uwagę, że koronawirus SARS-CoV-2 jest podobny do czterech innych koronawirusów krążących wśród ludzi, które wywołują u człowieka przeziębienie.

Zdaniem Lavine "transformacja" koronawirusa SARS-CoV-2 w taki, niegroźny dla większości osób wirus, nastąpi w zależności od tego jak szybko patogen będzie się rozprzestrzeniał.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama