Reklama

Michał Rogalski: Jakość danych epidemicznych nadal pozostawia wiele do życzenia.

Program szczepień pod względem informacyjnym oceniam pozytywnie – mówi Michał Rogalski, 19-letni aktywista, wolontariusz, pasjonat statystyki.

Aktualizacja: 17.01.2021 21:38 Publikacja: 17.01.2021 18:35

Michał Rogalski: Jakość danych epidemicznych nadal pozostawia wiele do życzenia.

Foto: AFP

Od początku pandemii monitoruje pan sytuację związaną z zakażeniami i tworzy bazę danych, z której korzystał m.in. zespół Uniwersytetu Warszawskiego. Informował pan o błędach w oficjalnych statystykach. Został pan wyróżniony Nagrodą RPO im. Pawła Włodkowica. Czy rządzący również docenili pańską pracę?

Niestety, przez cały okres trwania projektu nikt ze strony rządowej się ze mną nie kontaktował, a tak naprawdę jedyną interakcją była wymiana tweetów z oficjalnym profilem Ministerstwa Zdrowia. Rząd też ogólnie dość późno docenił wartość zbierania i upubliczniania danych epidemicznych.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama