Kwotę 35 milionów dolarów na fundusz solidarnościowy WHO Lady Gadze udało się zebrać dzięki apelom do szefów licznych korporacji i filantropów.

Pieniądze zostaną przeznaczone przez WHO na środki ochrony indywidualnej, zestawy do testowania i wesprą laboratoria, zwiększając ich wydajność.

Efekty zbiórki zostały ogłoszone na konferencji prasowej, w której uczestniczyła piosenkarka i przewodniczący WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Na tej samej konferencji Lady Gaga zapowiedziała wielki charytatywny koncert, który odbędzie się 18 kwietnia o 20.00 czasu wschodniego (w Polsce o 00.00 19 kwietnia) i będzie transmitowany w sieci.

Wydarzenie pod nazwą "One World: Together At Home", organizowane we współpracy z Global Citizen,  zgromadzi takie gwiazdy jak Elton John, Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Chris Martin, Paul McCartney i Stevie Wonder.

Podczas koncertu nie będzie zbiórki pieniędzy - ma to być wyraz uznania i podziękowanie dla pracowników służby zdrowia z całego świata walczących z pandemią.