„Bez Zoomów, bez dżinsów!” – oświadczyli producenci tegorocznej gali. Stacey Sher, Jesse Collins i Steven Soderbergh. Razem wystosowali list do wszystkich nominowanych, w którym zapewnili, że są w stanie zapewnić im miły i bezpieczny wieczór, który też sprawiłby radość wielu milionom widzów na całym świecie.

Gala ma się odbyć na Union Station w Los Angeles. Rozpatrywano kilka innych miejsc, także w Nowym Jorku i Londynie. Ostatecznie wygrała stacja kolejowa położona w Mieście Aniołów i uchodząca za jeden z najpiękniejszych dworców świata. W normalnym czasie przewija się przez nią ponad 100 tysięcy pasażerów dziennie. W Oscarowy wieczór będą tam jedynie nominowani, garstka zaproszonych przez nich gości oraz gwiazdy wręczające nagrody. Organizatorzy zaznaczyli, że będą obowiązywały wieczorowe stroje. I oczywiście – testy. Także te szybkie, robione przez specjalne ekipy na miejscu i dające wynik w kilka minut.
Część artystyczna ma się odbyć tradycyjnie w Dolby Theatre. Prawdopodobnie tam będą wykonywane nominowane do Oscara piosenki.

Oscarowa gala odbędzie się 25 kwietnia.