Reklama

Multimedialne oblicze kompozytora

Tuż po świętach czeka nas drugie otwarcie Muzeum Fryderyka Chopina. Pierwsze – oficjalne – miało miejsce 1 marca, w dniu 200. urodzin kompozytora. Teraz – po ostatnich poprawkach – muzeum mogą już zwiedzać wszyscy. O ile uda im się zarezerwować bilet.

Publikacja: 03.04.2010 13:28

Muzeum Fryderyka Chopina przyciąga uwagę nie tylko swoimi zbiorami, ale też nowoczesną i niezwykle e

Muzeum Fryderyka Chopina przyciąga uwagę nie tylko swoimi zbiorami, ale też nowoczesną i niezwykle efektowną formą ich prezentacji

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska

[b]Nadchodzące święta Wielkiej Nocy będą dla pani chyba wyjątkowe?[/b]

[b]Alicja Knast:[/b] Tak, będą wyjątkowe jak każde inne święta. Z tą drobną różnicą, że już we wtorek nastąpi otwarcie muzeum dla zwiedzających.

[b]Czyli wszystko jest zapięte na ostatni guzik?[/b]

Tak, jesteśmy absolutnie przygotowani.

[b]A prace remontowe przed wejściem? [/b]

Reklama
Reklama

Właśnie je kończymy.

[b]Wszystkie multimedia już działają? Są wszystkie eksponaty?[/b]

Tak. Obecnie materiały mamy w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. W przyszłości będą także wersje: francuska, niemiecka, hiszpańska, rosyjska...

[b]

Pytam o to, bo kiedy na początku kwietnia – muzeum po oficjalnym otwarciu zostało udostępnione dziennikarzom, touroperatorem i przewodnikom – było jeszcze sporo niedociągnięć. Z drugiej strony państwo otworzyli się na sugestie i opinie, co należy jeszcze ulepszyć i poprawić.[/b]

Przede wszystkim uzyskaliśmy dodatkowe informacje na temat sposobu zwiedzania muzeum. Wiemy już na przykład, że przewodnicy będą mogli odpocząć. Muzeum jest bowiem nastawione na indywidualny odbiór – system dopasowuje sposób i intensywność zwiedzania w zależności od oczekiwań.

Reklama
Reklama

[link=http://www.zw.com.pl/artykul/462809_Multimedialne_oblicze_kompozytora.html]Czytaj więcej w Życiu Warszawy[/link]

[b]Nadchodzące święta Wielkiej Nocy będą dla pani chyba wyjątkowe?[/b]

[b]Alicja Knast:[/b] Tak, będą wyjątkowe jak każde inne święta. Z tą drobną różnicą, że już we wtorek nastąpi otwarcie muzeum dla zwiedzających.

Reklama
Kultura
Córka lidera Queen: filmowy szlagier „Bohemian Rhapsody" pełen fałszów o Mercurym
Kultura
Ekskluzywna sztuka w Hotelu Warszawa i szalone aranżacje
Kultura
„Cesarzowa Piotra”: Kristina Sabaliauskaitė o przemocy i ciele kobiety w Rosji
plakat
Andrzej Pągowski: Trzeba być wielkim miłośnikiem filmu, żeby strzelić sobie tatuaż z plakatem do „Misia”
Patronat Rzeczpospolitej
Warszawa Singera – święto kultury żydowskiej już za chwilę
Reklama
Reklama