Czubówna, jeden z najlepiej rozpoznawalnych głosów w Polsce, zdecydowała się na udział w targach i towarzyszącym im wydarzeniom dla dzieci nie bez powodu. – Jestem babcią i czytając wnuczkom przed snem baśniowe "Spadające gwiazdy już trochę większej Helenki", sama dałam się porwać w świat tytułowej bohaterki – mówi. – Ta książka jest wyjątkowa pod każdym względem. Pobudza wyobraźnię, uczy wrażliwości, magicznie zaciera granicę między jawą a snem. Jeśli promować literaturę, to właśnie taką.

[srodtytul]Drewniane przybory [/srodtytul]

By usłyszeć fragmenty tej książki, trzeba udać się z dziećmi do Kącika w Muchomorkowie, czyli specjalnego minimiasteczka przeniesionego do PKiN prosto z książek Zofii Zakrzewskiej-Klosy, autorki „Spadających gwiazd...”. Tam maluchy mogą również rozwiązywać zagadki, rysować, wycinać i lepić, tworzyć własną biżuterię. Do Kącika dołączyła firma BB Stretch. Dzieci mogą więc bawić się np. "Magicznym woreczkiem", który jest zestawem drewnianych przyborów do ćwiczeń umożliwiającym wykonanie zabaw pamięciowych, zręcznościowych, koordynacyjnych i na spostrzegawczość.

[srodtytul]Zabawy paluszkowe[/srodtytul]

Wydawnictwo Egmont zaprasza na rodzinne gry planszowe. Na każdego gracza czeka prezent niespodzianka. Wśród wydawniczych nowości Egmontu m.in. książki z serii „Hello Kitty”.

Odmienne atrakcje proponuje Wydawnictwo Publikat. Tu autorka książki „Wyszywanki i inne robótki ręczne” Katarzyna Proniewska-Mazurek prowadzi manualne warsztaty dla dzieci. Wszystkie wspólne robótki ręczne na podstawie pomysłów zebranych w jej książce oczywiście. Można też wziąć udział w warsztatach plastycznych „Trollowisko!”, organizowanych przez wydawnictwo Ezop. Tu za rękę prowadzi Agata Dudek, autorka ilustracji do książki „Piecyk, czapeczka i budyń" Anny Onichimowskiej.

Przy stoisku obok podpisuje swoje zabawne opowieści Dorota Gellner, autorka "Duszków, stworków i potworków" oraz "Roztrzepanej sąsiadki" wydanych przez Wilgę. Ciekawe może być też spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem, autorem książki „Poradnik małego skauta” wydanej przez wydawnictwo Papilon.

[srodtytul]Matematyka ze Sznurka[/srodtytul]

W warszawskich targach bierze też udział świetne wydawnictwo z Poznania. Poznańskie Zakamarki, które sprowadzają na polski rynek literaturę szwedzką (wydały już blisko 80 tytułów) na swoje książki wprowadziły specjalne ceny. Mają też dwie premiery. To „Matematyka ze sznurka i guzika” Kristiny Dahl i "O duchu, który się bał" Sanny Toringe (tu pomysł szwedzkich autorek polega na tym, by oswoić strach poprzez śmiech i pokazać, że nawet najokropniejszy potwór ma swoją małą myszkę, przed którą ucieka. Pomysł dobry, ale uwaga: nagromadzenie różnych strachów na kartach książki spore...).

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Przy stoisku Zakamarków można porozmawiać z Anną Węgleńską, tłumaczką książek Astrid Lindgren, która osobiście znała pisarkę.

Zapraszają też do zabawy bębniarsko-grzechotkowej uzdolnieni muzykalnie Lalo i Binta, bohaterowie szwedzkich bajek dla najmłodszych.

[srodtytul]Konkurs fotograficzny[/srodtytul]

A wydawnictwo National Geographic i Firma Księgarska Jacek Olesiejuk organizują konkurs fotograficzny. Hasło konkursu: „Całe targi w jednym zdjęciu”. Wydawcy z National Geographic czekają na fotografie przedstawiające targi jako niecodzienne i pełne niespodzianek miejsce. Liczą na wyobraźnię najmłodszych zwiedzających. Przy ich stoisku każdą fotografię można wydrukować i powiesić w targowej galerii. Najlepszych czekają nagrody oczywiście.

Niekoniecznie książkowe.